Skip to main content
Obraz
tatras tower

Autentyczne przeżycie z Tatr Wysokich

Najwyższa i najwyżej położona wieża to jedyny w swoim rodzaju projekt o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym nie tylko na Słowacji. Wieża marzeń dostarcza niezwykłych emocji, przeżyć i pozwala spędzić niezapomniane chwile, które sprawiają radość, dostarczają rozrywki, uczą, a także pozwalają cieszyć się Tatrami w taki sposób, jaki dotychczas był nieosiągalny. Wieża zapewnia autentyczne i fascynujące doznania płynące z obcowania z przyrodą Tatr Wysokich i umożliwia poznawanie ich urzekającego piękna w zupełnie nowym wymiarze, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, jakie oferuje współczesny świat.

Przed otwarciem wieży szykujemy dla Was nietypową niespodziankę, jakiej Europa dotąd nie znała, dzięki której będziecie się mogli bawić nie tylko na wieży, lecz również w cieple własnych domów.

Wieża marzeń ma niezwykle oryginalną bryłę i oferuje bezbarierowy dostęp, co zawdzięcza nie tylko wyjątkowo lekkiej formie architektonicznej, lecz również zastosowanej technologii budowy.

TATRAS TOWER to zaawansowana budowla o wysokości 53 metrów, jedna z najwyższych w Europie i zdecydowanie najwyżej położona, wzniesiona na wysokości 1 367 m n.p.m.

Wieża ma kształt nachylonej hiperboloidy. Obwodowy ustrój nośny stanowią 24 stalowe słupy biegnące w dwóch kierunkach. Nachylenie wieży wynosi 15°.

Część do spacerowania jest wykonana z drewna, zaś kładka w górnej części wieży jest zwieńczona platformą widokową z podwieszoną siatką. Najodleglejszy wierzchołek platformy jest przeszklony.

Zjeżdżalnia

Przygoda w chmurach to również możliwość skorzystania z 61-metrowej suchej zjeżdżalni o nachyleniu 30° i średnicy 0,95 m, dzięki której można sobie oszczędzić schodzenia w dół, a jednocześnie zapewnić zastrzyk adrenaliny. Zjeżdżalnia jest otwarta przez cały rok. Zjazd na zjeżdżalni nie wlicza się do ceny biletu na wieżę i należy w tym celu zakupić oddzielny bilet.

Obraz
tatras tower construction
Obraz
tatras tower
Obraz
tatras tower
Obraz
tatras tower

Siatka do chodzenia

Na wieży marzeń TATRAS TOWER zastosowano specjalną siatkę do chodzenia, która dostarcza nieprawdopodobnych emocji. Wejście na siatkę o powierzchni 25,3 m2 i średnicy 5,8 m, umieszczonej na wysokości 43 m nad terenem to gratka dla najodważniejszych śmiałków, która z pewnością stanie się największym przeżyciem na wieży TATRAS TOWER. Pozostali mogą się w napięciu przyglądać śmiałkom stawiającym czoła niecodziennemu wyzwaniu.

Glass floor

Widok w dół z przeszklonej kładki podwieszonej na wysokości prawie 50 metrów umożliwia zupełnie inne spojrzenie na Tatry i cały kompleks. Odważysz się na nią wejść?

Obraz
tatras tower construction
Obraz
tatras tower
Obraz
tatras tower
Obraz
tatras tower
Image
Nieważna metryka

Wstęp na wieżę i przygody w obłokach to atrakcja nie tylko dla młodych, lecz dla wszystkich, którzy są młodzi duchem i nie opuszcza ich pragnienie podążania za przygodą. Mali i duzi odwiedzający mogą liczyć na zupełnie nowe, niecodzienne, ale zawsze intrygujące doznania i przeżycia./p>

Image
Bezbarierowy dostęp

Wstęp i cała trasa na wieżę na całej długości jest całkowicie bezbarierowa, co stanowi ukłon w stronę wszystkich odwiedzających, począwszy od rodzin z dziećmi na wózkach po seniorów. Wieżę TATRAS TOWER mogą odwiedzić także osoby poruszające się na wózku oraz osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, dla których jest to okazja, aby doświadczać Tatr dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Nachylenie nawierzchni 6 - 8%.

Obraz
tatras tower

53 m

wysokość wieży TATRAS TOWER

25,3 m2

siatka do chodzenia dla miłośników adrenaliny

15°

nachylenie wieży

61 m

długości zjeżdżalnia o średnicy 0,95 m

24

stalowe słupy biegnące w dwóch kierunkach
Obraz
tatras tower surroundings

Okolica TATRAS TOWER

 

Wieża TATRAS TOWER znajduje się w samym sercu Tatr Wysokich, niedaleko ikonicznego Szczyrbskiego Jeziora, na terenie kompleksu Areál Snov Štrbské Pleso.

Szczyrbskie Jezioro to najwyżej położona tatrzańska osada (1 346 m n.p.m.) otoczona Tatrzańskim Parkiem Narodowym, należąca do wsi Szczyrba. Szczyrbskie Jezioro nieodłącznie kojarzy się z szusowaniem, narciarstwo bowiem odegrało ważną rolę w jego historii. W 1970 r. odbyły się tu nawet Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym i właśnie wtedy powstał nowy kompleks sportowy. 

Tatrzański Park Narodowy jest najstarszym parkiem narodowym na Słowacji utworzonym już w 1949 r.

Sieć szlaków turystycznych ma ok. 600 km długości. W wysokich partiach gór parku narodowego szlaki są sezonowo zamykane w okresie od 1 listopada do 15 czerwca. Najwyższym szczytem Tatr Wysokich i Słowacji jest Gerlach (2655 m n.p.m.). 

Tatry Wysokie oferują wiele możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego o każdej porze roku bez względu na wiek odwiedzających. Wyprawy w góry cieszą się popularnością zarówno latem, jak i zimą (należy jednak uwzględnić sezonowe zamknięcie szlaków). Wśród innych atrakcji można wymienić jazdę na nartach zjazdowych i biegowych albo pływanie łódką.

Z TATRAS TOWER będziesz miał doskonałe widoki, na przykład na te wysokogórskie szczyty - Krywań, Wielkie Solisko, Skrajne Solisko, Szczyrbski Szczyt, Szatan, Skrajna Baszta, Krótka.

Masz pytania?